108UER016MGU
108UER016MGU Cornell Dubilier Knowles
UER.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 280 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.6 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108UER016MGU Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 280 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.6 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 108UER016MGU
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108UER016MGU 108UER016MGU Hersteller : CDE / Illinois Capacitor UER.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1000uF 16V 20% tol. POLYMER
Produkt ist nicht verfügbar
108UER016MGU Hersteller : Illinois Capacitor / CDE UER_series-769468.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1000uF 16V 20% tol. POLYMER