Produkte > KNOWLES CORPORATION > 109LBB035M2EC
109LBB035M2EC
109LBB035M2EC Knowles Corporation
LBB.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10mF; 35VDC; 25x35mm; Pitch: 10mm
Mounting: SNAP-IN
Type of capacitor: electrolytic
Manufacturer series: LBB
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 10mF
Terminal pitch: 10mm
Diameter: 35mm
Body dimensions: 25x35mm
ESR value: 41.5mΩ
Operating voltage: 35V DC
Operating current: 3A
Service life: 3000h
auf Bestellung 3555 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 109LBB035M2EC Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 41.45mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.775 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
109LBB035M2EC 109LBB035M2EC Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 35V 20%
auf Bestellung 418 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
109LBB035M2EC 109LBB035M2EC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 35V 20%
auf Bestellung 369 Stücke:
109LBB035M2EC 109LBB035M2EC Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBB.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 41.45mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.02 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.775 A @ 10 kHz