Produkte > CORNELL DUBILIER > 109LBB063M2DG
109LBB063M2DG
109LBB063M2DG Cornell Dubilier
lbb.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 10000uF 63V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.02487 Ohm 3.72A 3000h 85°C
auf Bestellung 1150 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 109LBB063M2DG Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24.87mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.72 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.65 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
109LBB063M2DG 109LBB063M2DG Hersteller : Cornell Dubilier lbb.pdf Cap Aluminum Lytic 10000uF 63V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.02487 Ohm 3.72A 3000h 85°C
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
auf Bestellung 150 Stücke:
Mindestbestellmenge: 19
109LBB063M2DG 109LBB063M2DG Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBB-2944743.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 63V 20%
auf Bestellung 89 Stücke:
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10mF; 63VDC; 45x30mm; Pitch: 10mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 10mF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: 45x30mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: LBB
Operating current: 3.72A
Height: 45mm
Diameter: 30mm
Terminal pitch: 10mm
ESR value: 24.9mΩ
auf Bestellung 82 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
109LBB063M2DG 109LBB063M2DG Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 63V 20%
auf Bestellung 64 Stücke:
109LBB063M2DG 109LBB063M2DG Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBB.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24.87mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.72 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.65 A @ 10 kHz