109TMA016M
109TMA016M Knowles / Illinois Capacitor
TMA.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 10K uF 16 Volts 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 1706 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 109TMA016M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 16V AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.614" L (22.00mm x 41.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 63mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.185 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 109TMA016M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
109TMA016M 109TMA016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TMA.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 16V AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.614" L (22.00mm x 41.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 63mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.185 A @ 50 kHz