109TMA025M
109TMA025M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 25V AXIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 72.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.98 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.277 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 109TMA025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 25V AXIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 72.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.98 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.277 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 109TMA025M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
109TMA025M 109TMA025M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE TMA_series-553041.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 10000uF 25V 20% tol. ELECTROLYTIC