10BQ015TR SMC Diode Solutions
10BQ015%20N0642%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Schottky, 1.0A, 15V, Vf=0.32V@1A, SMB (SMD) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10BQ015TR SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 1A DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 350 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 15 V.
Weitere Produktangebote 10BQ015TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10BQ015TR 10BQ015TR Hersteller : Vishay 10bq015p.pdf Diode Schottky 15V 1A 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
10BQ015TR 10BQ015TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-10BQ015PbF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 15V 1A DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 350 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 15 V