10BQ060TR SMC Diode Solutions
10BQ060_SMC.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
verfügbar 22 Stücke:
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10BQ060TR SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 62pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote 10BQ060TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10BQ060TR Hersteller : VISHAY 10BQ060Pbf.pdf
auf Bestellung 27000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
10BQ060TR 10BQ060TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 10BQ060Pbf.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 62pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 60 V