10BQ100TR
10BQ100TR SMC DIODE SOLUTIONS
10BQ100.pdf
Hersteller: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; SMB; SMD; 100V; 1A; reel,tape
Type of diode: Schottky rectifying
Case: SMB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 1A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.89V
Max. forward impulse current: 45A
Kind of package: reel; tape
Leakage current: 0.5mA
Capacitance: 42pF
auf Bestellung 8357 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 193
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10BQ100TR SMC DIODE SOLUTIONS
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote 10BQ100TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10BQ100TR Hersteller : International Rectifier/Infineon 10BQ100_ir.pdf Діод Шотткі smd, Io, A = 780, Uзвор, В = 100, Uf (max), В = 0,62, If, А = 1, C, пФ @ Ur, В, F, МГц = 42@5@1 кГц, Тексп, °C = -55...+175, Темп.опір,°C/Вт = 80,... Група товару: Діоди Корпус: SMB Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
10BQ100TR Hersteller : MIC 10BQ100PBF.pdf Schottky, 1.0A, 100V, Vf=0.62V@1A, SMB (SMD) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
10BQ100TR Hersteller : SMC Diode Solutions 10BQ100PBF.pdf Schottky, 1.0A, 100V, Vf=0.62V@1A, SMB (SMD) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
10BQ100TR 10BQ100TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 10BQ100PBF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V