10MQ040N
10MQ040N SMC Diode Solutions
10MQ040N%20N0231%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 45pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 540 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V
auf Bestellung 90000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10MQ040N SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 45pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 540 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10MQ040N 10MQ040N Hersteller : SMC Diode Solutions 10MQ040N%20N0231%20REV.A.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
auf Bestellung 93292 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 46
10MQ040N 10MQ040N%20N0231%20REV.A.pdf 10MQ040NPbF.pdf 10MQ040N Диоды
auf Bestellung 107 Stücke:
Lieferzeit 7-21 Tag (e)
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 7-21 Tag (e)
auf Bestellung 928 Stücke:
10MQ040N 10MQ040N Hersteller : Vishay 10mq040n.pdf Diode Schottky 40V 1.5A 2-Pin SMA Box
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 7500 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
10MQ040N 10MQ040N Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 10MQ040NPbF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 2.1A DO214AC
Packaging: Bulk
Current - Average Rectified (Io): 2.1A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C