10MQ040NTR Sangdest Microelectronics Co. LTD
vs-10mq040ntrpbf.pdf
Hersteller: Sangdest Microelectronics Co. LTD
10MQ040NTR
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10MQ040NTR Sangdest Microelectronics Co. LTD
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 540 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote 10MQ040NTR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10MQ040NTR 10MQ040NTR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10mq040ntrpbf.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 540 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V