Produkte > 10M > 10MQ060N
10MQ060N
10mq060n.pdf
Hersteller:
Schottky, 2.1A, 60V, Vf=0.71V@1.5A, SMA=DO-214AC (SMD) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10MQ060N
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 45pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 670 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote 10MQ060N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10MQ060N 10MQ060N Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 10MQ060NPBF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 2.1A DO214AC
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 2.1A
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 710 mV @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V
Produkt ist nicht verfügbar
10MQ060N 10MQ060N Hersteller : SMC Diode Solutions 10MQ060N%20N0017%20REV.A.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 45pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 670 mV @ 1 A
Packaging: Cut Tape (CT)