Produkte > Kondensatoren > Folienkondensatoren > 10nf 630V 10mm ±10% 4x9x13mm (MKP10-10N/630-R)
10nf 630V 10mm ±10% 4x9x13mm (MKP10-10N/630-R)
Produktcode: 112840
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Kapazität: 10 nF
Nennspannung, V: 630 VDC
Präzision: ±10% K
Abschwächungskonstante: 4x9x13 mm
Part Nummer: MKP1J021003C00KI00
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: polypropylene; low ESR; 10nF; Uoper: 630VDC; 400VAC
Type of capacitor: polypropylene
Capacitor application: high frequency circuits; impulse circuits
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 630V DC
Max. operating voltage: 400V AC; 630V DC
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 4x9x13mm
Capacitors features: low dielectric loss factor
Pulse resistance: 1.8kV/μs
Mounting: THT
Flammability rating: UL94V-0
Kind of material: flame retardant
Kind of package: tape
Kind of capacitor: low ESR
Operating temperature: -55...100°C