Produkte > MINEBEAMITSUMI > 10PM-K202B
10PM-K202B
10PM-K202B MinebeaMitsumi
10pm-k202b.pdf
Hersteller: MinebeaMitsumi
Stepper Motors 1.8° 1Shaft
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10PM-K202B MinebeaMitsumi
Description: STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V, Packaging: Bulk, Features: Round Shaft, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 0.984" x 0.984" (25.00mm x 25.00mm), Type: Hybrid, Termination Style: Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 4.67 / 33, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.787" (20.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), NEMA Frame Size: 10, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 700 mA, Coil Resistance: 3.8 Ohms, Steps per Revolution: 200.
Weitere Produktangebote 10PM-K202B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10PM-K202B 10PM-K202B Hersteller : NMB Technologies Corporation 10PM-K_.pdf Description: STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
Packaging: Bulk
Features: Round Shaft
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 0.984" x 0.984" (25.00mm x 25.00mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 4.67 / 33
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.787" (20.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
NEMA Frame Size: 10
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 700 mA
Coil Resistance: 3.8 Ohms