10SVPS150MX
10SVPS150MX Panasonic Electronic Components
AAB8000C232.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 138 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.76 A @ 100 kHz
auf Bestellung 780 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10SVPS150MX Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 138 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.76 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10SVPS150MX 10SVPS150MX Hersteller : Panasonic AAB8000C232-1131435.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 150UF 10V ESR=30
auf Bestellung 976 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
10SVPS150MX 10SVPS150MX Hersteller : Panasonic Electronic Components AAB8000C232.pdf Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V