Produkte > MURATA > GRM21BR61E106MA73L
GRM21BR61E106MA73L
GRM21BR61E106MA73L Murata
grm21br61e106ma73.pdf
Hersteller: Murata
Cap Ceramic 10uF 25V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
auf Bestellung 1080000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3509
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRM21BR61E106MA73L Murata
Description: CAP CER 10UF 25V X5R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GRM21BR61E106MA73L GRM21BR61E106MA73L Hersteller : Murata grm21br61e106ma73.pdf Cap Ceramic 10uF 25V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
auf Bestellung 1080000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3522
GRM21BR61E106MA73L GRM21BR61E106MA73L Hersteller : Murata Electronics GRM21BR61E106MA73-01.pdf Description: CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 25V; X5R; ±20%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 25V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...85°C
Roll diameter max.: 180mm
Kind of capacitor: MLCC
Manufacturer series: GRM
Mindestbestellmenge: 455
GRM21BR61E106MA73L GRM21BR61E106MA73L Hersteller : Murata Electronics GRM21BR61E106MA73_01A.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10 uF 25 VDC 20% 0805 X5R
Mindestbestellmenge: 12
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Mindestbestellmenge: 72
10uF 25V X5R 0805 (GRM21BR61E106MA73L) 10uF 25V X5R 0805 (GRM21BR61E106MA73L)