106TMA050M
106TMA050M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia x 0.512" L (5.00mm x 13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 19.894Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 41 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 242 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106TMA050M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia x 0.512" L (5.00mm x 13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 19.894Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 41 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 106TMA050M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10uF 50V 20% Axial (106TMA050M - CDE)
Produktcode: 192719
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Kondensatoren > Kondensatoren elektrolytische THT
Produkt ist nicht verfügbar
106TMA050M 106TMA050M Hersteller : Cornell Dubilier tma.pdf Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 13mm) Axial 19.894 Ohm 0.041A 2000h 105°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
106TMA050M 106TMA050M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TMA-2944737.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 10uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC