Produkte > 10W > 10WQ045FN
10WQ045FN
10WQ045FN.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 2712 Stücke:
Lieferzeit 7-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10WQ045FN
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO252AA, Packaging: Tube, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote 10WQ045FN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10WQ045FN Hersteller : IR 10WQ045FN.pdf TO-252
auf Bestellung 31215 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
10WQ045FN 10WQ045FN Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 10WQ045FN.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO252AA
Packaging: Tube
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 45 V