Produkte > APEM INC. > 11136AD2GK26
11136AD2GK26 APEM Inc.
toggle-switches-serie-11000%252031.08.2017.pdf
Hersteller: APEM Inc.
Description: TOGGLE SWITCH 11000 HIGH SPEC
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 4A (DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Bushing Thread: 1/4-40
Actuator Length: 11.30mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 11136AD2GK26 APEM Inc.
Description: TOGGLE SWITCH 11000 HIGH SPEC, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 4A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 1/4-40, Actuator Length: 11.30mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Voltage Rating - DC: 30 V.