Produkte > IDEC > 11136AD2X408
11136AD2X408 IDEC
toggle-switches-serie-11000 31.08.2017.pdf
Hersteller: IDEC
Category: Toggle Switches
Description: Switch: toggle; SPDT; ON-ON; Leads: for soldering; -40÷85°C; 11.3mm
Actuator material: brass
Leads: for soldering
Type of switch: toggle
Mounting: on panel
Illumination: none
Switching method: ON-ON
Kind of toggle: round
Operating temperature: -40...85°C
Lever length: 11.3mm
Max. contact resistance:: 10mΩ
Electrical life: 20000 cycles
Mechanical durability: 150000 cycles
Contacts configuration: SPDT
Min. insulation resistance: 1GΩ
auf Bestellung 272 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 11136AD2X408 IDEC
Category: Toggle Switches, Description: Switch: toggle; SPDT; ON-ON; Leads: for soldering; -40÷85°C; 11.3mm, Actuator material: brass, Leads: for soldering, Type of switch: toggle, Mounting: on panel, Illumination: none, Switching method: ON-ON, Kind of toggle: round, Operating temperature: -40...85°C, Lever length: 11.3mm, Max. contact resistance:: 10mΩ, Electrical life: 20000 cycles, Mechanical durability: 150000 cycles, Contacts configuration: SPDT, Min. insulation resistance: 1GΩ.
Weitere Produktangebote 11136AD2X408
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 4A (DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Bushing Thread: 1/4-40
Actuator Length: 11.30mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - DC: 30 V