112CNQ030ASL
112CNQ030ASL Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VS-112CNQ030APbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 55A D618SL
Packaging: Bulk
Package / Case: D-61-8-SL
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 55A
Supplier Device Package: D-61-8-SL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 55 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3.5 mA @ 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 112CNQ030ASL Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 55A D618SL, Packaging: Bulk, Package / Case: D-61-8-SL, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 55A, Supplier Device Package: D-61-8-SL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 55 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3.5 mA @ 30 V.