11938MB-A1J-EA-00
11938MB-A1J-EA-00 NMB Technologies Corporation
11938MB%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Power (Watts): 5.50W
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Square - 119mm L x 119mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 1450 RPM
Air Flow: 49.4 CFM (1.38m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Terminals
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 28.0dB
Static Pressure: 0.070 in H2O (17.4 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 765 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 11938MB-A1J-EA-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL, Power (Watts): 5.50W, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Square - 119mm L x 119mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 1450 RPM, Air Flow: 49.4 CFM (1.38m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Terminals, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 28.0dB, Static Pressure: 0.070 in H2O (17.4 Pa), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
11938MB-A1J-EA-00 Hersteller : MinebeaMitsumi 539235812917966811938mb.pdf AC Fan Axial Ball Bearing 115V 45.9CFM/49.4CFM 27dB/28dB 119 X 119 X 38mm
auf Bestellung 1140 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
auf Bestellung 120 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
11938MB-A1J-EA-00 11938MB-A1J-EA-00 Hersteller : NMB 11938MB%20data%20sheet.pdf AC Fans AC Tubeaxial Fan, 119x119x38mm, 115VAC, 49.4CFM, 6/5.5W, Flange Mount, Terminals