RC2012J124CS
RC2012J124CS Samsung Electro-Mechanics
RC_Series_ds.pdf
Hersteller: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES SMD 120K OHM 5% 1/8W 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Resistance: 120 kOhms
auf Bestellung 3811 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RC2012J124CS Samsung Electro-Mechanics
Description: RES SMD 120K OHM 5% 1/8W 0805, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±5%, Features: Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Resistance: 120 kOhms.
Weitere Produktangebote RC2012J124CS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
120 KOHM 5% 1/8W 0805 (RC2012J124CS) 120 KOHM 5% 1/8W 0805 (RC2012J124CS)
Produktcode: 127408
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Widerstande SMD > SMD-Widerstande 0805
Produkt ist nicht verfügbar
RC2012J124CS RC2012J124CS Hersteller : Samsung Electro-Mechanics RC_Series_ds.pdf Description: RES SMD 120K OHM 5% 1/8W 0805
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Resistance: 120 kOhms