Produkte > KYOCERA AVX > 12061C103JAZ2A
12061C103JAZ2A
12061C103JAZ2A KYOCERA AVX
KGF.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12061C103JAZ2A KYOCERA AVX
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10nF; 100V; X7R; ±5%; SMD; 1206; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 10nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Operating temperature: -55...125°C, Alias: KGF31BR72A103JT, Manufacturer series: FLEXITERM, Roll diameter max.: 180mm, Capacitors features: flexible terminations; FLEXITERM.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12061C103JAZ2A 12061C103JAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX Components flexitermmlcc.pdf Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 5% Pad SMD 1206 FlexiTerm 125°C T/R
auf Bestellung 2081 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 916
Mindestbestellmenge: 419
Mindestbestellmenge: 356
12061C103JAZ2A 12061C103JAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGF31BR72A103JT NW G LOB PN 100V 0.01uF X A 581-KGF31BR72A103JT
Mindestbestellmenge: 6
12061C103JAZ2A 12061C103JAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX KGF.pdf Description: CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 10000 pF
Mindestbestellmenge: 35
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10nF; 100V; X7R; ±5%; SMD; 1206; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±5%
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Alias: KGF31BR72A103JT
Manufacturer series: FLEXITERM
Roll diameter max.: 180mm
Capacitors features: flexible terminations; FLEXITERM
auf Bestellung 26 Stücke:
Mindestbestellmenge: 26