Produkte > KYOCERA AVX > 12061C103KAZ2A
12061C103KAZ2A
12061C103KAZ2A KYOCERA AVX
KGF.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 207700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12061C103KAZ2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 100V X7R 1206, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12061C103KAZ2A 12061C103KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX Components flexitermmlcc.pdf Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 FlexiTerm 125°C T/R
auf Bestellung 1328 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 678
12061C103KAZ2A 12061C103KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX KGF.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGF31BR72A103KT NW G LOB PN 100V 0.01uF X A 581-KGF31BR72A103KT
Mindestbestellmenge: 8
12061C103KAZ2A 12061C103KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX KGF.pdf Description: CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 10000 pF
Mindestbestellmenge: 46