Produkte > KYOCERA AVX > 12061C105K4Z4A
12061C105K4Z4A
12061C105K4Z4A KYOCERA AVX
FlexitermMLCC.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1UF 100V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.070" (1.78mm)
Capacitance: 1 µF
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12061C105K4Z4A KYOCERA AVX
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 1206; 330mm, Capacitance: 1µF, Mounting: SMD, Operating voltage: 100V, Tolerance: ±10%, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Operating temperature: -55...125°C, Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: FLEXITERM, Capacitors features: flexible terminations; FLEXITERM, Alias: KAF31GR72A105KL, Kind of capacitor: MLCC, Dielectric: X7R, Roll diameter max.: 330mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12061C105K4Z4A 12061C105K4Z4A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCCKAF.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAF31GR72A105KL NW G LOB PN 100V 1uF X7R A 581-KAF31GR72A105KL
auf Bestellung 9896 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
12061C105K4Z4A 12061C105K4Z4A Hersteller : KYOCERA AVX FlexitermMLCC.pdf Description: CAP CER 1UF 100V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 20
12061C105K4Z4A 12061C105K4Z4A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 FlexiTerm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
12061C105K4Z4A 12061C105K4Z4A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 1206; 330mm
Capacitance: 1µF
Mounting: SMD
Operating voltage: 100V
Tolerance: ±10%
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Type of capacitor: ceramic
Manufacturer series: FLEXITERM
Capacitors features: flexible terminations; FLEXITERM
Alias: KAF31GR72A105KL
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X7R
Roll diameter max.: 330mm