Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 12061C334KAT2A
12061C334KAT2A
12061C334KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.33uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 559 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 415
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12061C334KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.33 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12061C334KAT2A 12061C334KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.33uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 559 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 381
12061C334KAT2A 12061C334KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.33 µF
auf Bestellung 6000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2000
12061C334KAT2A 12061C334KAT2A Hersteller : Kyocera AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM31AR72A334KU NEW GLOBAL PN 100V 0.33u A 581-KGM31AR72A334KU
auf Bestellung 27 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.33 µF
auf Bestellung 6870 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 330nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 1206; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.33µF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Alias: KGM31AR72A334KU
Roll diameter max.: 180mm