Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206B102J202NT
1206B102J202NT Knowles Novacap
Comm-Chip-X7R-16V-10kVdc.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 MLCC - HI VOLT
auf Bestellung 1029 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206B102J202NT Knowles Novacap
Description: 1206 MLCC - HI VOLT, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.064" (1.63mm), Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote 1206B102J202NT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206B102J202NT 1206B102J202NT Hersteller : Knowles Novacap Description: 1206 MLCC - HI VOLT
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.064" (1.63mm)
Capacitance: 1000 pF