Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206B106K160NX072T
1206B106K160NX072T
1206B106K160NX072T Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.072" (1.83mm)
Capacitance: 10 µF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206B106K160NX072T Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.072" (1.83mm), Capacitance: 10 µF.
Weitere Produktangebote 1206B106K160NX072T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Capacitance: 10 µF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
1206B106K160NX072T Hersteller : Knowles Novacap X7R.aspx Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10UF 16V 10% 0402