Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206B332K501PT
1206B332K501PT Knowles Novacap
X7R
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.064" (1.63mm)
Capacitance: 3300 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206B332K501PT Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Features: Epoxy Mountable, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.064" (1.63mm), Capacitance: 3300 pF.
Weitere Produktangebote 1206B332K501PT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206B332K501PT Hersteller : Knowles Novacap X7R Description: CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 500V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Capacitance: 3300 pF