Produkte > KNOWLES SYFER > 1206B471K501NT
1206B471K501NT
1206B471K501NT Knowles Syfer
Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc-1825486.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206B471K501NT Knowles Syfer
Description: CAP CER 470PF 500V X7R 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.064" (1.63mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206B471K501NT 1206B471K501NT Hersteller : Knowles Novacap X7R.aspx Description: CAP CER 470PF 500V X7R 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.064" (1.63mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
auf Bestellung 332 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 500V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF