Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206BB106K250NGX072T
1206BB106K250NGX072T
1206BB106K250NGX072T Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Bonding Mountable, Gold Flash Termination
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.072" (1.83mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
auf Bestellung 2846 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206BB106K250NGX072T Knowles Novacap
Description: CAP CER 10UF 25V X7R 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Bonding Mountable, Gold Flash Termination, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.072" (1.83mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF.
Weitere Produktangebote 1206BB106K250NGX072T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206BB106K250NGX072T 1206BB106K250NGX072T Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF