Produkte > KYOCERA AVX > 1206GA100KAT1A
1206GA100KAT1A
1206GA100KAT1A Kyocera AVX
AVX-HV_MLCC.pdf
Hersteller: Kyocera AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2KV 10pF C0G 1206 10 % Tol HV
auf Bestellung 1045 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GA100KAT1A Kyocera AVX
Description: CAP CER 10PF 2KV NP0 1206, Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 10 pF.
Weitere Produktangebote 1206GA100KAT1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GA100KAT1A 1206GA100KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-hv_mlcc.pdf Cap Ceramic 10pF 2000V C0G 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
1206GA100KAT1A 1206GA100KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 10PF 2KV NP0 1206
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 10 pF