Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206GA101KAT1A
1206GA101KAT1A
1206GA101KAT1A KYOCERA AVX Components
avxhvmlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 100pF 2000V C0G 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2457
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GA101KAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 100PF 2KV NP0 1206, Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GA101KAT1A 1206GA101KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-hv_mlcc.pdf Cap Ceramic 100pF 2000V C0G 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 961 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 514
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100pF; 2kV; C0G (NP0); ±10%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.1nF
Operating voltage: 2kV
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
auf Bestellung 412 Stücke:
Mindestbestellmenge: 152
auf Bestellung 1148 Stücke:
Mindestbestellmenge: 304
Mindestbestellmenge: 304
1206GA101KAT1A 1206GA101KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2kV 100pF C0G 1206 1 0%
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 362 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
1206GA101KAT1A 1206GA101KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 100PF 2KV NP0 1206
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 100 pF