Produkte > KYOCERA AVX > 1206GA470JAT1A
1206GA470JAT1A
1206GA470JAT1A KYOCERA AVX
AVX-HV_MLCC.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 47PF 2KV NP0 1206
Tolerance: ±5%
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 pF
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GA470JAT1A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 47PF 2KV NP0 1206, Tolerance: ±5%, Features: High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GA470JAT1A 1206GA470JAT1A Hersteller : Kyocera AVX AVX-HV_MLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2KV 47pF C0G 1206 5% Tol HV
auf Bestellung 4123 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
1206GA470JAT1A 1206GA470JAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 47PF 2KV NP0 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 47 pF
Mindestbestellmenge: 13
1206GA470JAT1A 1206GA470JAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-hv_mlcc.pdf Cap Ceramic 47pF 2000V C0G 5% Pad SMD 1206 125°C T/R