Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206GA560KAT1A
1206GA560KAT1A
1206GA560KAT1A KYOCERA AVX Components
avxhvmlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 56pF 2000V C0G 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GA560KAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 68PF 1000V C0G/NP0 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 56 pF.
Weitere Produktangebote 1206GA560KAT1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GA560KAT1A 1206GA560KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER 68PF 1000V C0G/NP0 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 56 pF
Produkt ist nicht verfügbar
1206GA560KAT1A 1206GA560KAT1A Hersteller : Kyocera AVX AVX_HV_MLCC-1016901.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2KV 56pF C0G 1206 10% Tol HV