Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206GA680JAT1A
1206GA680JAT1A
1206GA680JAT1A KYOCERA AVX Components
avx-hv_mlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 68pF 2000V C0G 5% Pad SMD 1206 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GA680JAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 68PF 2KV NP0 1206, Tolerance: ±5%, Features: High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 pF.
Weitere Produktangebote 1206GA680JAT1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GA680JAT1A 1206GA680JAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 68PF 2KV NP0 1206
Tolerance: ±5%
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 pF
Produkt ist nicht verfügbar
1206GA680JAT1A 1206GA680JAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2KV 68pF C0G 1206 5% Tol HV