Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206GC102MAZ1A
1206GC102MAZ1A
1206GC102MAZ1A KYOCERA AVX Components
hv-flexitermmlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 20% Pad SMD 1206 FlexiTerm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GC102MAZ1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1000PF 2KV C0G/NP0 1206, Tolerance: ±20%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote 1206GC102MAZ1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GC102MAZ1A 1206GC102MAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX KGF.pdf Description: CAP CER 1000PF 2KV C0G/NP0 1206
Tolerance: ±20%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Capacitance: 1000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
1206GC102MAZ1A 1206GC102MAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX HV_FlexitermMLCC-777094.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2KV 1000pF X7R 1206 20% Tol HV