Produkte > KYOCERA AVX > 1206GC152MAZ2A
1206GC152MAZ2A
1206GC152MAZ2A KYOCERA AVX
KGF.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1500PF 2KV X7R 1206
Tolerance: ±20%
Features: Soft Termination, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 1500 pF
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GC152MAZ2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1500PF 2KV X7R 1206, Tolerance: ±20%, Features: Soft Termination, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.071" (1.80mm), Capacitance: 1500 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GC152MAZ2A 1206GC152MAZ2A Hersteller : Kyocera AVX KGF.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGF31AR73D152MU NEW GLOBAL PN 1500PF 2KV A 581-KGF31AR73D152MU
auf Bestellung 2319 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
1206GC152MAZ2A 1206GC152MAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX KGF.pdf Description: CAP CER 1500PF 2KV X7R 1206
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 1500 pF
Mindestbestellmenge: 15
1206GC152MAZ2A 1206GC152MAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX Components hv-flexitermmlcc.pdf Cap Ceramic 0.0015uF 2000V X7R 20% Pad SMD 1206 FlexiTerm 125°C T/R