Produkte > KYOCERA AVX > 1206GC271KAT1A
1206GC271KAT1A
1206GC271KAT1A Kyocera AVX
AVX-HV_MLCC.pdf
Hersteller: Kyocera AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2kV 270pF X7R 1206 1 0%
auf Bestellung 2162 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GC271KAT1A Kyocera AVX
Description: CAP CER 270PF 2KV X7R 1206, Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.071" (1.80mm), Capacitance: 270 pF.
Weitere Produktangebote 1206GC271KAT1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GC271KAT1A 1206GC271KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components avxhvmlcc.pdf Cap Ceramic 270pF 2000V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
1206GC271KAT1A 1206GC271KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 270PF 2KV X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 270 pF