Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206GC471KAT1A
1206GC471KAT1A
1206GC471KAT1A KYOCERA AVX Components
avxhvmlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 470pF 2000V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 16000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4167
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GC471KAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 470PF 2KV X7R 1206, Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GC471KAT1A 1206GC471KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 470PF 2KV X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
Mindestbestellmenge: 29
1206GC471KAT1A 1206GC471KAT1A Hersteller : Kyocera AVX AVX_HV_MLCC-3084817.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2kV 470pF X7R 1206 1 0%
Mindestbestellmenge: 4
1206GC471KAT1A 1206GC471KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components avxhvmlcc.pdf Cap Ceramic 470pF 2000V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 578 Stücke:
auf Bestellung 578 Stücke:
1206GC471KAT1A Hersteller : AVX AVX-HV_MLCC.pdf SMD