Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206GC471KAZ1A
1206GC471KAZ1A
1206GC471KAZ1A KYOCERA AVX Components
hv-flexitermmlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 470pF 2000V X7R 10% Pad SMD 1206 FlexiTerm 125°C T/R
auf Bestellung 1892 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 577
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GC471KAZ1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 470PF 2KV X7R 1206, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GC471KAZ1A 1206GC471KAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX HV-FlexitermMLCC.pdf Description: CAP CER 470PF 2KV X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
1206GC471KAZ1A 1206GC471KAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX Components hv-flexitermmlcc.pdf Cap Ceramic 470pF 2000V X7R 10% Pad SMD 1206 FlexiTerm 125°C T/R
Mindestbestellmenge: 367
1206GC471KAZ1A 1206GC471KAZ1A Hersteller : Kyocera AVX HV-FlexitermMLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2kV 470pF X7R 1206 1 0% Flex Soft
Mindestbestellmenge: 3
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Temperature Coefficient: X7R
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
Mindestbestellmenge: 15