Produkte > KNOWLES CORPORATION > 1206J2000104JXT
1206J2000104JXT Knowles Corporation
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Corporation
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 100nF; 200VDC; X7R; ±5%; SMD; 1206; 3.2x1.6mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 200V DC
Dielectric: X7R
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Body dimensions: 3.2x1.6mm
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 321
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206J2000104JXT Knowles Corporation
Description: CAP CER 200V X7R 1206, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm).
Weitere Produktangebote 1206J2000104JXT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206J2000104JXT 1206J2000104JXT Hersteller : Knowles Syfer KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1 Description: CAP CER 200V X7R 1206
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Produkt ist nicht verfügbar
1206J2000104JXT 1206J2000104JXT Hersteller : Knowles Syfer Knowles_StackiCapDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 0.1uF X7R 1206 5percent
Produkt ist nicht verfügbar
1206J2000104JXT Hersteller : Syfer tandardMLCCDatasheet-369797.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 0.1uF X7R 1206 5percent