Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206N101K202NT
1206N101K202NT
1206N101K202NT Knowles Novacap
GetDatasheetByPartNumber?partnumber=1206N101K202NT
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MLCC .1UF 1206 C0G
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.064" (1.63mm)
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206N101K202NT Knowles Novacap
Description: MLCC .1UF 1206 C0G, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.064" (1.63mm), Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Applications: General Purpose
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 4876 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
1206N101K202NT 1206N101K202NT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_C0G_16V_10kVdc-1323704.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100 pF 0.1uF 1206 C0G