Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206N103K500NT
1206N103K500NT
1206N103K500NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.064" (1.63mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 1527 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206N103K500NT Knowles Novacap
Description: CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.064" (1.63mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Weitere Produktangebote 1206N103K500NT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206N103K500NT 1206N103K500NT Hersteller : Knowles Novacap X7R.aspx Description: CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
1206N103K500NT 1206N103K500NT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_C0G_16V_10kVdc-1323704.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10000pF 10%