Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206PC103KAT2A
1206PC103KAT2A
1206PC103KAT2A KYOCERA AVX Components
tipandring.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.01uF 250V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206PC103KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.01UF 250V X7R 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206PC103KAT2A 1206PC103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components tipandring.pdf Cap Ceramic 0.01uF 250V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
1206PC103KAT2A 1206PC103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX High_Voltage_MLC_Chips.pdf Description: CAP CER 0.01UF 250V X7R 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 250V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
Mindestbestellmenge: 20
1206PC103KAT2A 1206PC103KAT2A Hersteller : AVX TipAndRing-1101725.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V .01uF X7R 1206 10% Tol
Produkt ist nicht verfügbar
1206PC103KAT2A 1206PC103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX TipAndRing-3165526.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V .01uF X7R 1206 10% Tol