Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206VC104KAT2A
1206VC104KAT2A
1206VC104KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.1uF 250V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 1462 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1040
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206VC104KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.060" (1.52mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206VC104KAT2A 1206VC104KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.1uF 250V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 1462 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1040
1206VC104KAT2A 1206VC104KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.060" (1.52mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
1206VC104KAT2A 1206VC104KAT2A Hersteller : Kyocera AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM31AR72E104KU NEW GLOBAL PN 250V .1uF A 581-KGM31AR72E104KU
Mindestbestellmenge: 3
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Mindestbestellmenge: 16
Produkt ist nicht verfügbar
1206VC104KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 250V; X7R; ±10%; SMD; 1206; 180mm
Mounting: SMD
Dielectric: X7R
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.1µF
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 250V