Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206VC563KAT2A
1206VC563KAT2A
1206VC563KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.056uF 250V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206VC563KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.056UF 250V X7R 1206, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 0.056 µF.
Weitere Produktangebote 1206VC563KAT2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206VC563KAT2A 1206VC563KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.056uF 250V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
1206VC563KAT2A 1206VC563KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.056UF 250V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 0.056 µF
1206VC563KAT2A 1206VC563KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX avx_04122018_part_number_explanation-1317646.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V .056uF X7R 1206 10% Tol