Produkte > KNOWLES SYFER > 1206Y1K00472KSTM01
1206Y1K00472KSTM01
1206Y1K00472KSTM01 Knowles Syfer
X2Y-Filters
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 4700PF 1KV X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
auf Bestellung 3695 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206Y1K00472KSTM01 Knowles Syfer
Description: CAP CER 4700PF 1KV X7R 1206, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF.
Weitere Produktangebote 1206Y1K00472KSTM01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206Y1K00472KSTM01 1206Y1K00472KSTM01 Hersteller : Knowles Syfer X2Y-Filters Description: CAP CER 4700PF 1KV X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Produkt ist nicht verfügbar
1206Y1K00472KSTM01 1206Y1K00472KSTM01 Hersteller : Knowles Syfer X2YDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1kV 4700pF X7R 1206 10percent