Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 12101C475KAT2A
12101C475KAT2A
12101C475KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 4.7uF 100V X7R 10% Pad SMD 1210 125°C T/R
auf Bestellung 59000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12101C475KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 4.7UF 100V X7R 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.110" (2.79mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12101C475KAT2A 12101C475KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 4.7uF 100V X7R 10% Pad SMD 1210 125°C T/R
auf Bestellung 59000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
12101C475KAT2A 12101C475KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 4.7UF 100V X7R 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.110" (2.79mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 4.7uF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 1210; 180mm
Mounting: SMD
Case - inch: 1210
Capacitance: 4.7µF
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X7R
Roll diameter max.: 180mm
Operating voltage: 100V
Tolerance: ±10%
Case - mm: 3225
Type of capacitor: ceramic
auf Bestellung 810 Stücke:
Mindestbestellmenge: 68
Mindestbestellmenge: 85
12101C475KAT2A 12101C475KAT2A Hersteller : Kyocera AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 4.7uF X7R 1210 10%
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF