Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1210BB475K500YX110T
1210BB475K500YX110T
1210BB475K500YX110T Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 4.7 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210BB475K500YX110T Knowles Novacap
Description: CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 4.7 µF.
Weitere Produktangebote 1210BB475K500YX110T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1210BB475K500YX110T 1210BB475K500YX110T Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 4.7 µF